EUROPASS karjeras attīstībai
2. EUROPASS PROFILA IZVEIDOŠANA
2.2. Europass profila izveide
Europass profila izveide
Europass profilu var veidot gan reģistrēti, gan nereģistrēti lietotāji. Nereģistrētiem lietotājiem profils nesaglabāsies pēc interneta pārlūka aizvēršanas. Reģistrētiem lietotājiem (kuriem ir izveidots „EU login” konts) profila informācija vienmēr saglabāsies un CV varēs izveidot ar dažiem klikšķiem.Lai izveidotu Europass profilu, lapas (https://europa.eu/europass/lv) labajā augšējā stūrī jānospiež „Pieslēgties Europass”. Europass profilu var veidot arī sekojot šai tiešajai saitei "Izveido savu bezmaksas Europass profilu" (https://europa.eu/europass/eportfolio/screen/profile-wizard?lang=lv).


Tad būs nepieciešams ievadīt lietotājvārdu (e-pasta adrese, ar kuru tika izveidots profils) un paroli. Ja „EU login” kontam ir pievienota divfaktoru autentifikācija, tad pieslēgšanās būs jāapstiprina ar viedierīci vai eID karti. Sk. sadaļu „Tehniskā informācija un pamācības”.
Pēc pieslēgšanās, būs pieejamas divas iespējas: „Augšupielādēt manu Europass CV” vai „Izveidot profilu”.

Ja Jums jau ir bijis Europass CV un tas ir saglabāts PDF failā, tad to ir iespējams augšupielādēt.
Pretējā gadījumā ir jāveido profils. Ja Jums nav pieejams CV, kuru augšupielādēt, tad izvēlaties „Izveidot profilu”.
Tālāk būs nepieciešams norādīt ziņas par Jums, kas ietver vārdu, uzvārdu, kontaktinformāciju utt. Laukos, kas atzīmēti ar zvaigznīti (*), informācija ir jānorāda obligāti.

Aizpildot „Ziņas par jums”, pamatinformācija par profilu ir aizpildīta. Tālāk ir iespēja „Pievienot jaunu sadaļu”, kur ir iespēja iekļaut darba pieredzi, izglītību, prasmes, kā arī dažādas citas sadaļas.
Vispirms iesakām pievienot „Darba pieredze”, kurā var norādīt darba pieredzi, darbavietu, laiku, no kura, līdz kuram tur strādājāt utt. Šajā sadaļā neviens no laukiem nav obligāts. Darba pieredzi vēlams norādīt hronoloģiskā secībā, sākot ar pēdējo.

Pēc darba pieredzes pievienošanas iesakām pievienot „Izglītība un apmācība”, kas
ietver informāciju par piešķirtās kvalifikācijas nosaukumu, organizāciju, kas
to izsniedza, laika periodu, kurā izglītības programma tika apgūta utt. Arī
šajā sadaļā neviens no laukiem nav obligāts. Tāpat kā iepriekšējā sadaļā par
darba pieredzi, arī šeit ir vēlams iegūto izglītību norādīt hronoloģiskā
secībā, sākot ar pēdējo.

Visbeidzot, Jums piedāvās norādīt "Jūsu prasmes" Te būs iespējams norādīt valodu zināšanas un digitālās prasmes. Cita veida prasmes būs iespējams pievienot vēlāk, kad profils būs izveidots. Kad prasmes ir pievienotas, lapas labajā apakšējā stūrī jānospiež „Izveidot”.
Šīs un citas sadaļas varat pievienot un papildināt pēc saviem ieskatiem.
Ja vēlaties iekļaut kādu citu prasmi vai sasniegumu, kas šajā sarakstā nav, tad varat izvēlēties „Cits”. Tas Jums dos iespēju norādīt sadaļas nosaukumu, un pievienot aprakstu.
Ar to arī profila veidošana ir noslēgusies. Turpmāk profila sadaļā varat nospiest „Rediģēt”, lai papildinātu informāciju.
Lai nokļūtu uz profila sākumlapu, lapas kreisajā augšējā stūrī jānospiež „Mans Europass”.
Lai rediģētu profilu, jāizvēlas „Skatīt visu profilu”.